10 faktov o filme Avatar

235 0

Už onedlho sa môžeme tešiť na druhé pokračovanie jedného z najúspešnejších filmov našej doby. Reč je o filme Avatar 2: Cesta vody a v kinách sa prvý krát objaví už 15.decembra. Trailer si môžeš pozrieť tu. 

Dovtedy si môžeš prečítať 10 faktov, ktoré si o Avatarovi určite nevedel.

1. Jazyk Na´vi vytvoril Paul Frommer. V scéne, kde Jake krotí banshee napísal slová, ktoré súvisia s letom, vzduchom a vetrom. Nie je v tom však žiadna kontinuita, je to len 60 abstraktných slov.

2. Avatari majú na rukách a nohách päť prstov na rukách a nohách, zatiaľ čo Na’vi majú iba štyri. Avatari majú tiež obočie, ktoré Na’vi chýba.

3. Vidieť postavu Gluma v Pánovi prsteňov: Dve veže (2002) presvedčilo Jamesa Camerona, že CGI efekty pokročili dostatočne na to, aby vznikol tento film.

4. V pôvodnom scenári sa Neytiri volala Zuleika a Jake Sully sa volal Josh Sully.

5. Nikde nie je uvedený rok, v ktorom sa film odohráva, no scény s Jakeom Sullym nahrávajúcim svoj video záznam ukazujú, že je rok 2154.

6. Matt Damon a Jake Gyllenhaal boli pôvodne pozvaní na stvárnenie Jakea Sullyho. Damon to však odmietol kvôli konfliktu v pláne s The Bourne Ultimatum a Gyllenhaal sa namiesto toho rozhodol objaviť v Prince of Persia. Obaja tým prišli o jeden z najväčších zárobkov v ich pracovnom živote.

7. Jakeove zakrpatené nohy boli protézy odliate z nôh skutočného paraplegika. Skutočné nohy Sama Worthingtona boli zasunuté do invalidného vozíka a digitálne odstránené v postprodukcii.

8. Prvý film, ktorý kedy prekonal celosvetovú hranicu 2 000 000 000 USD (a neskôr hranicu 2,5 miliardy USD), čo z neho robí najlepšie zarábajúci film v histórii. Jeden z najdrahších filmov, aké boli kedy natočené.

9. Film je zo 40 % živá akcia a zo 60 % fotorealistické CGI. Na CGI scény sa použilo veľa technológie snímania pohybu.

10. Zvuky zvierat si požičali z Jurského parku. Hammerhead Titanothere používa zvuky Brontosaura. Veľký Leonopteryx (na ktorom jazdia) používal zvuky dieťaťa T. Rexa. Thanator Jake uteká a využíva rev T. Rexa. Direhorse používa štekot Velociraptora , ktorý je nezabudnuteľný vďaka scéne na schovávačku v kuchyni Jurského parku .

Pridaj komentár