10 filmov, ktoré so sebou prináša November

245 0

Enola Holmes 2

Millie Bobby Brown sa vrátila do úlohy Sherlockovej sestry. Vo filme sa snaží presadiť ako nádejná detektívka, ktorá vystúpi z tieňa svojho brata. Okrem Millie sa vo filme ukážu aj ďalšie slávne mená ako Henry Cavill (Superman, Witcher) , Helena Bohnam Carter (Harry Potter – Belatrix) či David Thewlis (Harry Potter – Lupin). Film je príjemná rodinná komédia, so štipkou romantiky a záhady.

Black Panther: Wakanda Forever (Čierny Panter: Navždy Wakanda)

Čierny panter: Navždy Wakanda od štúdia Marvel bude musieť kráľovná Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (vrátane Florence Kasumbovej) bojovať, aby ochránili svoj národ pred svetovými mocnosťami po smrti kráľa T’Challu. Kým sa Wakanďania snažia prijať ďalšiu kapitolu svojich dejín, naši hrdinovia sa musia spojiť a spoločne vydláždiť novú cestu pre kráľovstvo Wakanda.  skrytého podmorského národa.

Za všetkým hľadaj ženu

Česká komédia, kde Alex (Hana Vagnerová) prežíva nešťastné obdobie s priateľom. Ako to už v romantických komédiách býva, do príbehu sa zapletie iný, charizmatický muž Albert, ktorému bude Alex odolávať. Alebo skôr neodolávať. Albert však nie je taký účastný ako sa na prvý pohľad zdá. Za všetkým hľadaj ženu je vzťahová komédia s hviezdnym hereckým obsadením a množstvom slovného aj situačného humoru.

Adam Ondra: Posunúť Hranice

Český dokument o najväčšej horolezeckej ikone súčasnej doby, Adamovi Ondrovi. Vo filme sledujeme Adaomvu prípravu na Olympiádu v Tokiu, tlak ktorým si prežíval prostredníctvom divákov ale i médií. Spoznáme ľudí, ktorý Adama obklopujú či pôjde o trénera alebo blízku rodinu a priateľku. Na chvíľu zistíme, aké je to byť vrcholovým športovcom a spolu s Adamom sa zúčastníme letných olympískych hier.

Vianočný príbeh

Česká komédia odohrávajúca sa vo Vianočnom období. Hrdinovia filmu sa budú potýkať s naozaj nevšednými Vianocami v podobe nečakaných situácií, vypätých situácií, dojemných chvíľ. Hlavnú hrdinku tu stvárnila Jiřina Bohdanová.

The menu (Menu)

Taylor-Joy a Hoult stvárnia dvojicu, ktorá vycestuje na vziaľený ostrov, aby ochutnala exotické jedlo svetoznámeho šéfkuchára (Fiennes). Zisťujú však skutočnosti, ktoré nie sú veľmi potešujúce. Film vyzerá ako zvrátená zábava s dávkou čierneho humoru.

The Fabelmans (Fabelmanovi)

Dráma od Stevena Spielberga. Film rozpráva príbeh chlapca vyrastajúceho v Arizone, ktorý sníva o tom, že sa stane filmárom. Film napodiv čerpá z vlastného života režiséra.

Guillermo Del Toro´s Ponocchio

Film by sa dal prirovnať k artovému dielu. Tvorí ho stop-motion animovaný  Pinocchio , ktorý oživili spolurežiséri Guillermo del Toro a Mark Gustafson s pomocou Ewana McGregora a ďalších.

Bones and All

Dráma, Horor, Romantický – to by malo vystihnúť tento film dokonale. Film hovorí o dospievaní mladých milencov, ktorí zdieľajú chuť na ľudské mäso. Film vás prevedie americkými mestami, ich kultúrou a prírodou. I keď uznávam, že to nie je hlavná náplň tohto filmu.

Strange World

Animovaná rozprávka o skromnom farárovi, ktorý uviazne v neznámom svete, kde sa musí zmieriť  so svojím dávno strateným otcom prieskumníkom, aby prežil.

 

Pridaj komentár