9 nie príliš strašidelných Halloweenskych filmov

246 0

Jeseň so sebou prináša farebné listy, sviežu vôňu vzduchu a niekedy aj pochmúrnu náladu. No to najdôležitejšie čo prináša, je Halloween a s ním “spooky scary” náladu.

Pripravili sme pre teba výber 9tich filmov, ktoré sú ako stvorené pre pozeranie v tomto období. Priprav si teplú deku, horúci čaj, zapál svetlonosa a ideme na to.:

Hokus Pokus 2 (Hokus Pokus 2)

Film z roku 1993 nám tento rok priniesol pokračovanie príbehu v podobe Hokus Pokus 2. Ak ťa už vtedy príbeh sestier Sandersonových chytil za srdce, máme pre teba dobrú správu. Po 29 rokoch niekto opäť zapáli sviečku s čiernym plameňom a privolá sestry späť. Či to bude dobrá správa aj pre Salem sa nechaj prekvapiť.

Beetlejuice (Beetlejuice)

Nestarnúca klasika z roku 1988 v réžií Tima Burtona. Ak obľubuješ jeho filmy, určite neváhaj. Do domu duchov manželského páru sa nasťahujú nový obyvatelia. A veru nebudú to mať ľahké.

Temné tiene (Dark shadows)

Opäť Burtonovská klasika. Čo sa stane ak mocný rod Collinsových bude prekliaty? A ako k tomu vôbec mohlo dôjsť? V tejto (nie príliš) hororovej komédií sa Barnabas (Johny Depp) pokúsi vrátiť jeho rodine slávu a zbaviť sa prekliatia, za ktoré koniec koncov, môže práve on.

Ospalá diera (Sleepy Hollow)

V dedinke s názvom Ospalá diera prišlo k sérií podivných zločinov. Údajne sa tu potuluje jazdec, ktorý svojim obetiam odtína hlavy ako prejav svojej pomsty. Vyšetrovateľ Crane (Johny Depp) sa nestačí ani ubytovať, keď dôjde k ďalšej vražde. Film má podivno skvelú, mierne strašidelnú Burtonovskú atmosféru, ktorá vás zaručene poteší.

Coco (Coco)

Animovaná rodinná komédia, ktorá sa odohráva počas najstrašidelnejšieho sviatku v roku. Miguel sa túži stať hudobníkom ako jeho vzor Ernersto de la Cruz. Nešťastnou náhodou sa ocitne v Ríši mŕtvých, kde sa spoločne s okúzlujúcim Hectorom vydáva na cestu za odhalením Muguelovej rodiny a jeho talentu.

Moja krásna čarodejnica (Bewitched)

Čarodejnica Isabel Bigelowová sa rozhodne začať nový život ako obyčajný človek. Jedného dňa si ju v knižnici všimne Jack Wyatt, ktorý hľadá herečku pre jeho rolu mladej čarodejnice. Podmienkou je, aby herečka vedela krčiť nos tak rovnako dobre, ako jej predchodkyňa. Nakoniec však nebude všetko tak ružové a jednoduché. Film oplýva humorom a preto je to ideálna voľba napríklad aj na večer s rodinou.

Krotitelia duchov: Odkaz (Ghostbusters 2)

Film otvoril ďalšiu kapitolu pôvodného príbehu Krotiteľov duchov. Vo filme sa dcéra spolu s dvomi deťmi presťahuje do pôvodného domu jedného z Krotiteľov duchov. Ako každé dieťa aj tieto oplývajú zvedavosťou. Myslíte, že sa môže niečo sťať, ak nájdu vybavenie Krotiteľov duchov? My myslíme, že určite.

Husia koža (Goosebumbs)

Tínedžer Zach sa presťahuje do malého mestečka, kde spoznáva spodivného suseda, ktorý je známy spisovateľ s jeho krásnou dcérou Hannou. Na povrch sa dostávajú skutočnosti, prečo je sused Stine taký, aký je. Príšery z jeho kníh, sú skutočné a Stin svojich čitateľov chráni tým, že ich drží uveznené vo svojich knihách. Čo sa stane ak ich Zach vypustí? Film prniesol v roku 2018 aj druhé pokračovanie Husia Koža 2.

Magická posadnutosť (Practical magic)

Čarodejné sestry Owensové, ktoré stvárnia Sandra Bullock  a Nicole Kidman žijú s celoživotnou kliatbou, ktorá je uvalená na každého muža, do ktorého sa zamilujú. Sestry sú pravý opak, kým Gilly (Nicole Kidman) je vášnivá a slobodná, Sally (Sandra Bullock) žije život so svojimi dvomi dcérami v dome, kde sama vyrástla. Sally sa o svojej sestre dozvie vo chvíli, keď ju zúfalá sestra prosí o pomoc s jej priateľom, ktorý ju týra. Na pomoc si prizve detektíva, ktorý to so všetkými záhadami okolo sestier nebude mať ľahké. Film zaujme najmä ženské publikum, ktoré dokáže nadchnúť svojim napätím ale aj romantikou.

K tomuto obdobiu patria aj klasiky ako Harry Potter, Casper, Rodina Adamsovcov či Hotel Transylvánia. Ak máte chuť na niečo skôr romantické, zaspomínajte si napríklad aj na Twilight ságu. Neexistuje lepší čas na vychutnanie si všetkých filmov, ktoré ste si chceli pozrieť, ako práve toto jesenné obdobie.

Pridaj komentár