Stranger Things 4 – očakávaný dátum, novinky, spoilery

299 0

Po 3-ročnej pauze z ktorej boli 2 zapríčinené celosvetovou pandémiou sa môžeme tešiť na štvrté pokračovanie seriálu Stranger Things a to už tento máj. Poďme si zodpovedať všetko dôležité a zrekapitulovať nevyhnutné. 

Kedy vyjde 4-tá séria Stranger Things? – Seriál by mal byť rozdelený na dve časti, prvá vyjde na Netflixe 27.mája a druhá 1.júla 2022. V lete teda bude o zábavu postarané. Alebo skôr o napätie? Celý seriál bude ukončený piatou sériou, na čo producent Stranger Things povedal: “Well, we never wanted to run on fumes and we wanted to only tell as much story as the (Duffer) brothers saw and feel with clarity. So it’s been clear for a while that they know exactly where we’re headed and this is the arc. (Nikdy sme nechceli ísť na pol plynu a chceli sme povedať len toľko príbehu, koľko bratia jasne videli a cítili. Takže je už chvíľu jasné, že presne vedia kam máme namierené len tam ideme oblúkom.)

Štvrtá séria by mala byť viac zameraná na detaily z predchádzajúcich sérií, ktoré nám producenti postupne odhalia a začnú nám dopĺňať celý príbeh. 

Do seriálu sa vráti postava Hoper (David Harbour), ktorý ako sme si všetci mysleli, zahynul na konci tretej série. Podľa dostupných informácií jeho postava sa “musela zmeniť”, čo nasvedčuje domnienkam, že uvidíme veľmi odlišného muža. Harbour prezradil, že štvrtá séria má viac odhaliť jeho príbeh v minulých sériách. 

Bratia Dufferový prezradili, že štvrtá séria bude viac otvorená z hľadiska dejových línií do oblastí mimo Hawkinsa. Ukážka z roku 2019 hovorí “Už nie sme v Hawkins”, a ako sami môžete vidieť, trailer odhalil, že rodina Byers a Eleven sa presťahovali do Kalifornie.

Ďalšie indície nám hovoria, že Eleven zdanlivo stratí svoje schopnosti, čo bude zaujímavé pretože podľa všetkého nás čaká nová hrôza, niečo dávno zabudnuté, čo všetko spojí. Táto informácia len potvrdzuje, že štvrtá séria bude dejovo ucelenejšia ako všetky ostatné série.

Neostáva nám nič iné, len si do mája stihnúť pozrieť prvé tri série a netrpezlivo počkať na očakávaný dátum 27.5.2022.

Pridaj komentár