The Last of Us seriál, dátum vydania, trailer

265 0

The Last of Us vznikla pôvodne ako populárna, akčná, dobrodružná séria videohier. Vyvinutá je spoločnosťou Naughty Dog a publikovaná spoločnosťou Sony Interactive Entertainment. Hra sa odohráva v post-apokalyptickom svete a sleduje príbeh pašeráka Joela a dospievajúceho dievčaťa Ellie, ktorí cestujú naprieč Spojenými štátmi v snahe prežiť vo svete, kde bola väčšina ľudstva vyhubená smrteľnou hubou.

Prvá hra zo série hry The Last of Us, bola vydaná v roku 2013 a stala sa komerčným úspechom, získala množstvo ocenení a predalo sa viac ako 17 miliónov kópií. The Last of Us Part II, pokračovanie prvej hry, vyšlo v roku 2020 a zaslúžene sa jej dostalo pôvodnej chvály.

Už tento rok, 15. 01. 2023 sa môžeme tešiť na vydanie jedného z najočakávanejších seriálov vôbec The Last of Us, ktorý vznikol práve podľa predlohy hry.

Celý príbeh sa odohráva dvadsať rokov po zániku civilizácie. Joel bol najatý na úlohu prepašovať Ellie z nebezpečnej karanténnej zóny. To, či sa tvorcovia budú držať príbehu ako ho poznáme z hry alebo nám pripravia prekvapivý záver zatiaľ známe nie je. Hlavnú úlohu v seriály stvárnil Pedro Pascal ako Joel. Známy je najmä zo seriálu Game of Thrones alebo Narcos. Štrnásť ročnú Ellie stvárnila Bella Ramsey, ktorá je taktiež známa zo seriálu Game of Thrones.

Pridaj komentár