10 filmov všetkých čias, ktoré ťa prinútia nasať vianočnú atmosféru

269 0

Najkrajšie sviatky roka so sebou prinášajú aj množstvo filmov, ktoré sa oplatí pozrieť. Prinášame ti zoznam 10-tich, ktoré ťa prinútia nasať vianočnú atmosféru. Takže ak si ju doteraz nenasal, po zhliadnutí týchto vianočných filmov sa to určite zmení.

 

1. Sám doma 1  (Home alone) 1990

Kto by nepoznal Sám doma s Kevinom McCallisterom? Kevin je dieťa ktoré rodičia zabudli doma počas vianočných sviatkov. Kevin to však vezme pozitívne a túto nečakanú slobodu berie ako príležitosť byť aspoň na chvíľu dospelým. Všetko je to pekné, až pokým si ich dom nevyhliadnu dvaja hľadaní lupiči. Kevin tak musí ubrániť svoj dom a to, že je na všetko sám ničomu neprospieva.

 

2. Santa je úchyl (Bad Santa) 2003

Willie a Markus – dvaja špecialisti na vykrádanie trezorov a bánk. Svoje Vianoce trávia obchádzaním nákupných centier v prevleku za Santu a jeho Elfa. Ich cieľom je prepadávať obchody a užiť si Štedrý deň v honosnom štýle. Plán sa im skomplikuje po návšteve osemročného chlapca, ktorý im ukáže pravú podstatu Vianoc.

 

3. Vianočná koleda (Christmas Carol) 2009

Rodinný animovaný film, kde majú duchovia Vianoc minulých, prítomných a budúcich vziať Ebenezera Vydřigroša na cestu pravdy o ňom samom.

 

4. Predvianočná nočná mora (The Nightmare Before Christmas) 1993

Vládca mestečka Halloween, Jack Skellington každoročne dohliada na tvorenie morbídnych a strašidelných hrôz. Jedného dňa sa však ocitne v susednom Vianočnom meste a za zvukov vianočnej hudby preskúmava miestne tradície. Rozhodne sa uniesť Santu a zariadiť Vianoce podľa seba. Vyrábať bude všelijaké darčeky a na pomoc mu prídu aj priatelia zo záhrobia. Čo na to deti, až im budú darčeky prinášať duchovia?

 

5. Vianočný príbeh (A Christmas story) 1983

Ralph by na Vianoce chcel dostať prekrásnu pušku hrdinu z komixu Červeného jazdca. Ralph však nevie ako presvedčiť mamu, ktorá je zásadne proti. Rozhodne sa navštíviť aj Santa Clausa v obchodnom dome, ktorému zdelí svoje prianie. Vianočný príbeh je milá rodinná komédia, ktorá vás v tomto ročnom období určite chytí za srdce.

 

5. Grinch (Grinch) 2000

Vždy negatívne naladený, bez štipku lásky a vianočnej nálady v sebe. Žije v jaskyni na vrchole hory a z výšky hľadí na dedinku Kdovice. Jedného dňa pred Vianocami príde s rozhodnutím, že Vianoce skončí raz a naždy. Plánuje krádež hračiek, výzdoby a aj vianočnej nálady. Podarí sa mu uspieť alebo v sebe koniec koncov predsa len objaví vianočného ducha?

 

6. Prečo práve on? (Why him) 2016

Stephania tento rok plánuje predstaviť priateľa svojej rodine. Ned ako hlava rodiny sa už nemôže dočkať svojej dcéry a toho, že tento rok strávia Vianoce všetci spolu, ako rodina. To však ešte netuší, že jej priateľ nebude taký, ako si ho predstavoval a dokonca, že sa jeho dcéru chystá požiadať o ruku. Prečo práve on je rodinná komédia, ktorá prinesie k vám domov dávku humoru a romantiky.

 

7. Pán Jangle a vianočné dobrodružstvo (Jingle Jangle: A Christmas Journey) 2022

Veselého výrobcu hračiek kedysi zradil jeho pomocník, ktorému dôveroval. O niekoľko rokov neskôr mu ale do života vstúpi zvedavá vnučka, ktorá prinesie nielen novú nádej, ale aj všetko zmení.

 

8. Vianočná kronika ( The Christmas Chronicles) 2018

Rodinná komédia v ktorej sa zvedaví súrodenci nabúrajú do Santových saní. Po tomto incidence musia zachrániť celé Vianoce a to všetko, našťastie, aj so Santovou pomocou.

 

10. Klaus (Klaus) 2019

Animovaný príbeh o začiatkoch Santa Clausa. V príbehu sa stretáva mladý poštár so samotárskym výrobcom hračiek. Film je veľmi pekne spracovaný, má v sebe posolstvo vďaka ktorému zaujme mladšiu, no i staršiu generáciu.

 

Pridaj komentár